Sloga osvojila titulu i izborila povratak u drugu ligu!

Srbačka Sloga osvojila je titulu prvaka Regionalne lige, grupa zapad i izborila povratak u drugu ligu Republike Srpske! Srpčani su u subotu u sjajnoj fudbalskoj predstavi deklasirali Gomionicu iz Bronzanog Majdana sa 8:1 i tako pokazali da potpuno zasluženo osvajaju šampionski naslov u veoma jakoj konkurenciji, jer je nekoliko ekipa u ovom rangu takmičenja ranijih godina igralo u drugoj pa čak i prvoj ligi Republike Srpske.

Slogi je u ovoj utakmici bio dovoljan i jedan bod da osvoji titulu, ali niko u stručnom štabu nije ni pomišljao da igra na remi, pa je od prvog minuta bila vidljiva želja našeg tima da osvoji tri boda i riješi sve dileme pred gostovanje banjalučkom Naprijedu u poslednjem kolu.

Posao Srpčanima je olakšala i ekipa Gomionice koja nije uspjela da sakupi 11 igrača za ovu utakmicu pa je u Srbac doputovalo svega osam fudbalera, ali to ne umanjuje sjajnu partiju Sloge koja je bila veoma motivisana da proslavi titulu pred svojim navijačima.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi gol je pao u 12. minutu kada je Miloš Đurđić fantastičnim udarcem sa oko 25 metara zakucao loptu pod prečku, što je izazvalo prave ovacije na gradskom stadionu. Nekoliko minuta ranije, Slogi je poništen gol koji je postignut iz ofsajda a ubrzo nakon toga je i Srđan Maletić nakon jedne sjajne akcije pogodio prečku, tako da se Gomionica u tim trenucima grčevito branila.

Ipak, na drugi pogodak se nije dugo čekalo jer je Maletić u 25. minutu iskoristio drugu veliku šansu i povećao prednost Sloge na 2:0.

Igra gostiju se tada potpuno raspala, jer je tri minute kasnije Ranko Babić postigao i treći pogodak za Srpčane a do kraja prvog poluvremena u 34. minutu se u listu strijelaca upisao i kapiten Saša Ilić.

Jedan od najboljih igrača na utakmici, Srđan Maletić postigao je u 60. minutu svoj drugi a zatim u 63. minutu i treći pogodak i tako Slogu doveo u nedostižnu prednost od 6:0.

Ekipa Gomionice u većem dijelu utakmice gotovo da nije imala nijedan ozbiljniji napad, ali su uspjeli da postignu počasni gol u 87. minutu iz jedne bezazlene akcije. Loptu je na oko dvadesetak metara od gola Sloge prihvatio Stefan Pepinović i neodbranjivim udarcem savladao golmana Babića.

Ovaj gol je malo trgao igrače Sloge koji su uzvratili već u narednom napadu, kada je Ognjen Savić prevario gostujućeg golmana i poslao loptu u prazan gol a konačnih 8:1 za Slogu minut kasnije je postavio Nikola Bjelonić.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, igrači Sloge su počeli slaviti titulu na terenu a radost se prenijela i u svlačionice gdje se pjesma Srpčana još dugo orila.

Utakmici je prisustvovala uprava kluba, na čelu sa predsjednikom Rankom Nedićem, koji je u svlačionici lično čestitao svim igračima i poručio im da čvrsto i dostojanstveno odigraju i preostalu utakmicu u Banjaluci protiv Naprijeda, nakon čega će se titula proslaviti onako kako to i dolikuje.

Veoma emotivan je bio šef stručnog štaba Sloge, Dragan Vukša, koji je prihvatio da preuzme naš klub na početku sezone, bez nekih većih ambicija a kako su sedmice prolazile, pokazalo se da Sloga ima tim za najviše domete. Uz nekoliko kvalitetnih pojačanja, Sloga se nametnula kao glavni favorit za osvajanje naslova.

“Titula nam nije bila primarni cilj ali je uprava kluba na polusezoni odlučila da se pokušamo boriti za sam vrh tabele. Igrači su dali sve od sebe na čemu im iskreno čestitam. Mislim da je titula došla u prave ruke, jer smatram da realno imamo najbolju ekipu u ovom rangu takmičenja.”, istakao je Vukša.

On nije želio da se izjasni da li će ostati trener Sloge i u narednoj sezoni, jer se emocije još uvijek nisu slegle, zbog čega će o tome tek razgovarati sa upravom kluba.

U ostalim utakmicama 29. kola, Sloga iz Trna je u Hambarinama savladala Brdo sa 2:0 i tako osigurala drugu poziciju dok je banjalučki Karanovac poražen u Kneževu od Progresa sa 3:2 ali će i pored toga sezonu završiti na trećem mjestu.

Takmičenje u Regionalnoj ligi, grupa zapad, završava se idućeg vikenda kada će Sloga odigrati poslednju utakmicu u Banjaluci protiv Naprijeda, što će biti utakmica bez rezultatskog značaja, jer su Banjalučani osigurali opstanak.

Iako su mnogi bili skeptici, Sloga je uspjela da se nakon svega jedne godine pauze vrati u drugu ligu, grupa zapad, gdje se sa uspjehom takmičila prethodnih godina i sezonu gotovo uvijek završavala među pet prvoplasiranih ekipa. Srpčani potpuno zaslužuju da se vrate u ovo fudbalsko društvo i sigurni smo da će i u narednoj sezoni pružati kvalitetne partije i da će se navijači vratiti u još većem broju.

Na ostvarenom uspjehu, upućujemo im iskrene čestitke!